Fami Musiki ve Sanat Derneği Kursları

Klarnet Kursu

Batı kökenli üflemeli çalgılardan olan klarnet, ülkemizde en çok bilinen ve tercih edilen enstrümandır. Klarnet; Bek, Barel, Üst gövde, Alt gövde ve Pavillon olmak üzere beş parçadan oluşan bir müzik aletidir. Neredeyse diğer tüm enstrümanlarla kaynaşabilen bu çalgının bütün özelliklerini öğrenmek ve profesyonel olarak çalmak isteyen herkes klarnet kursu atölyelerimize davetlidir. Klarnet hakkında tüm detaylar ve teknik bilgiler kurs süreci boyunca uzman eğitmenlerimizce verilmektedir.

Klarnet Kursu Süresi ve Kurs Özellikleri

Klarnet, birçok teknik bilgi ve beceriyi gerektiren bir enstrüman olması nedeniyle kurs süreci de bu eğitimlere göre değişiklik göstermektedir. Klarnet kursu talebinde bulunan kişilerin, klarnet hakkındaki bilgileri ve önceki eğitimleri doğrultusunda en uygun kurs planı hazırlanarak, kus süreside bu planda belirlenmektedir. Klarnet kursumuzun kapsamında, öncelikle nota bilgisi olmak üzere solfej ve armoni ile kapsam genişletilerek eğitim verilmektedir. Deneyimli eğitmenlerimizin gözetiminde, klarnet hakkında tüm detaylara ve en iyi ses kalitesine ulaşmanızı sağlamak kursumuzun temel hedefidir. Klarnet eğitiminizi tamamladıktan sonra profesyonel müzik kariyerinize hemen başlayabilmeniz mümkündür. 

Göksel Kabacı

Klarnet Kursu Göksel Kabacı tarafından haftada bir gün bir saat olarak verilmektedir. Kurslar hafta içi ve hafta sonu olarak düzenlenebilmektedir.