Fami Musiki ve Sanat Derneği Kursları

Nazariyat- Usul- Solfej Kursu

Türk müziğinde; nazariyat, usul, solfej ve nota bilgisi oldukça karmaşık ve kapsamlı bir eğitim gerektiren bir iştir. Usta ses eğitmenlerimizin verdiği nazariyat-usul-solfej kursu kapsamında genel itibariyle Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği repertuarlarına yönelik eğitimler verilmektedir. Bunun yanı sıra; temel nota bilgisi, usuller, solfej, armoni, Türk ve Batı Müziği nazariyatı vb. eğitimler düzenli olarak verilmektedir. Müzik atölyelerimizden aynı zamanda konservatuvara ve müzik okullarına hazırlanan öğrenci adayları da yararlanabilmektedirler.

Doğru Ses Eğitimi ve Kurslarımız

Doğru tonda şarkı söyleyebilmek için birçok teknik bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgiler eşliğinde kişinin nefes kontrolleri, nota bilgisi ve usul bilmesi şarkıların iyi icra edilebilmesinin temel koşuludur. Nazariyat-usul-solfej kursu tüm bu temel ve teknik eğitimlerin yanı sıra enstrümanlarla uyumlu şarkı söyleme becerisini de sizlere kazandıracaktır. Profesyonel ses eğitmenlerimiz tüm usul ve metotlara hakimdirler. Sesini eğitmek isteyen ve doğru tonda şarkı icra etmek isteyen herkes kurslarımıza kayıt yaptırarak en kısa sürede atölyelerimizde profesyonel müzik eğitimlerine başlayabilirler.

Aydın Varol

TSM Koro çalışmasının da olduğu Salı günlerinde 14.30-15.30 saatleri arasında Aydın Varol tarafından temel musiki bilgileri, bona, temel solfej bilgileri, basit makamlar, basit usuller verilmektedir. Enstrüman çalan kursiyerler için makamlara yönelik ilave bilgiler sağlanmaktadır.

Kurs Yeri: Neta ART Güzel Sanatlar Acıbadem Mh. Fatih Sk. Alkan İşhanı No:6 Kat:1 Kısım 25 Acıbadem, Kadıköy/İstanbul

İletişim : 0.216. 3390453 ve 0.533. 1390959