Fami Musiki ve Sanat Derneği Kursları

Şan Eğitimi

Sanat atölyelerimizden en çok tercih edilenleri arasında, ses eğitim atölyeleri yer almaktadır. Şan eğitimi, sesin terbiye edilerek, doğru nefes kontrolüyle ideal tonda şarkı söylemek için oldukça önemlidir. Eğitim almak isteyen kişilerin talepleri doğrultusunda, gün ve saatler belirlenerek, profesyonel şan eğitimi alabilirsiniz. Kurumuzun verdiği şan eğitim kurslarımızın kapsamında yine isteğe bağlı olarak;

  • Türk Sanat Müziği
  • Türk Halk Müziği
  • Batı ve Hafif Türk Müziği gibi

Birçok farklı özelliğe sahip tür için sesinizi eğitebilirsiniz. Seçtiğiniz bu eğitimlerin temel özelliklerine ve tekniklerine başlamadan önce başlangıç şan dersleri ve teknikleri öğretilmektedir.

Şan Eğitiminin Kazanımları

İcra edilmek istenen müzik türüne göre yönlendirilen bireylerin, ses kalitesini arttırmak ve teknik tüm nefes, kulak vb. becerileri kazandırmak temel hedeftir. Bunun yanı sıra şan eğitimi sonunda birçok beceri bireylere kazandırılır. Bu beceriler; kulak eğitimi, seslere doğru basılması, nefes ve ses açma teknikleri, ses rengi belirleme ve kullanma, prozodi, duygu ve ses kontrolüdür. Bu becerilerin yanında profesyonel bir şan eğitiminin gereklerine uygun olarak daha birçok teknik ve teorik ses bilgisi aktarılmaktadır.

Sercan Gazeroğlu

Şan Eğitimi yetişkinler ve çocuklar için Sercan Gazeroğlu yönetiminde verilmektedir.