Fami Musiki ve Sanat Derneği Kursları

Türk Sanat Müziği Repertuar Kursu

Klasik Türk müziğinin doğru tonda icra edilmesi için basit ses bilgisinin üzerinde bir eğitime sahip olmak gerekmektedir. Kendine has ve bir o kadar da geniş özelliklere sahip olan Türk Sanat Müziği icra edilirken, birçok makam ve usulün bilinmesi gerekmektedir. Türk Sanat Müziği repertuar kursu bünyesinde geniş repertuar eğitimi ve doğru icra teknikleri, profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Repertuar anlamında gelişme sağlayabilmek için mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekmektedir. Kurslarımız bu hizmet alanıyla birçok kişiye eğitim vermiş ve hala eğitim faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Türk Sanat Müziği Kursunun Kapsamı

Türk Sanat Müziği geniş bir müzik kültürüne ve tekniğe sahip olduğu için kapsamı da bir o kadar genişlemektedir. Türk Sanat Müziği repertuarı kursu kapsamında başlıca; ses eğitimi, solfej, temel nota bilgileri ve makamlar öğretilmektedir. Köklü bir geçmişe sahip olan TSM kurslarımızda; nihavent, hicaz, rast ve uşşak makamları detaylıca öğretilmekte ve taleplere göre repertuar seçeneği de daraltılmaktadır. Kurslarımız kapsamında, doğru tonda icranın yanı sıra enstrümanlarla eğitimde alabilirsiniz.

 

Yıldırım Bekçi

Haftada iki gün (Salı ve Cumartesi) Şef Yıldırım Bekçi yönetiminde çalışılmaktadır. Katılım her iki gün de arzu edilmekle beraber, kursiyerlerin şahsi zamanlarına uygun olarak haftada bir gün katılıma da hoşgörüyle bakılmaktadır. Uzun süreli devamsızlıklarda idareye haber verilmesi gerekmektedir. Repertuar çalışması TSM Korosu bünyesinde yürütülmektedir. Çalışmalar yılda 2-3 kez icra edilen konser programlarına uygun olarak yürütülmektedir.

Kurs Yeri: Neta ART Güzel Sanatlar Acıbadem Mh. Fatih Sk. Alkan İşhanı No:6 Kat:1 Kısım 25 Acıbadem, Kadıköy/İstanbul

Ulaşım Kadıköyden kalkan otobüs, minibüslerle, Marmaray’la, Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla (Metrobüs kullananlar Uzunçayır’da aktarma yaparak bu hatta bağlanabilir) sağlanmaktadır.

İletişim : 0.216. 3390453 ve 0.533. 1390959