Fami Musiki ve Sanat Derneği Kursları

Yan Flüt Kursu

Yan flüt derslerimizde, klasik batı müziğinden günümüz popüler müzik dallarına kadar oldukça geniş bir alanda profesyonel eğitimler verilmektedir. Yan flüt kursu kapsamında, öğrenciye özel çalışma ve uygulama programları hazırlanarak, uzman eğitmenler eşliğinde kurs tamamlanmaktadır. Bu kurs kapsamında; temel nota eğitimlerinden, orkestrayla çalışma eğitimine kadar birçok teorik ve uygulamalı eğitim uygulanmaktadır.

Yan Flüt Kursunun Kazanımları

Sanat atölyelerimizde verilen müzik eğitimleri sayesinde, profesyonel enstrüman ve ses eğitimleri almanız mümkündür. Yan flüt kursu talebinde bulunan kişilerin kurs bitiminde elde edecekleri kazanımlar ise;

  • Genel nota bilgisi
  • Dizinler ve gamların icrası
  • Enstrümanda üfleme ve ağız teknikleri
  • Toplu çalma bilgisi (orkestra, bando vb.)
  • Armoni ve şarkı bilgisi vb.

Şeklindedir. Kurs bitiminde yan flütle ilgili birçok teorik ve pratik bilgiyi öğrenerek, dilerseniz yan flüt bilgilerinizi ilerletebilir dilerseniz de sıfırdan yan flüt üflemeyi öğrenebilirsiniz. Kursiyerlerin talepleri doğrultusunda; repertuar ve şarkı çalışmaları seçilmektedir. Orkestra ve bandoların vazgeçilmez enstrümanını olan yan flütü, kurs bitiminde profesyonel bir şekilde icra edebilirsiniz.

Gizem Çevik

Yan Flüt kursu yetişkinler ve çocuklar için Gizem Çevik tarafından verilmektedir. Haftada 1 gün ve 1 saat ders olarak uygulanmaktadır.