Fami Musiki ve Sanat Derneği Türk Halk Müziği Korosu

FAMİ'nin Türk Halk Müziği Korosu faaliyetlerine devam etmektedir.

Dernek, milli kültürümüzün bir parçası olan Türk Halk Müziğini sevdirmek, bu konuda isteklilere repertuvar, usûl, nota, solfej, nazariyat dersleri vererek eğitmek, korolar kurarak çalıştırmak, Türk Halk Musikisi enstrümanlarını tanıtmak, sevdirmek ve eğitimini vermek, konservatuara girmek isteyen adaylara destek olmak ve destekleyici eğitim vermek amacı ile kurulmuştur.

Halihazırda Türk Halk Müziği Korosu, Türk Halk Müziği enstrüman dersleri, solfej ve bona kurslarıyla bu misyonunu sürdürmek üzere faaliyetlerine devam etmektedir. Türk Halk Müziği Korosu Sayın Nursaç Doğanışık yönetiminde haftada bir gün (Pazartesi) repertuvar çalışmaları icra etmektedir.

Repertuvar çalışmalarına amatör saz sanatçılarının yanı sıra, profesyonel sanatçı eşlik etmekte ve amatör sazların gelişimine katkı sağlamaktadır. Koro 21-75 yaş aralığında, çok değişik mesleklerden gelen sanatseverlerden oluşmaktadır. Repertuvar Çalışmaları, öncesinde icra edilen nazariyat- solfej-makam-usûl kurslarıyla takviye edilmektedir. Repertuvar çalışmalarında konser hazırlığı kapsamında repertuvar provalarının yanı sıra, değişik yörelerin ve ozanların eserleri de geçilmektedir.